V Noe Festiwal

08 kwietnia 2018, niedziela, godz. 11.00 - 19.00

NOE FESTIWAL to rodzaj targów promujących kulturę wina, podczas których kluczowym elementem jest edukacja i poszerzanie wiedzy na temat napoju, który towarzyszy człowiekowi od ponad 7 tysięcy lat. 

NOE Festiwal ma misję przybliżania wina szerokim rzeszom konsumentów. Wino wymaga przygotowania, umiejętności cieszenia się nim w pełni, zaczynając od barwy, poprzez bogactwo aromatów, a kończąc na niuansach smakowych. Podczas Festiwalu oprócz okazji do poznania całej palety win z różnych zakątków świata, każdy będzie mógł uczestniczyć w otwartych panelach, które przybliżą zasady degustacji, łączenia wina z jedzeniem, czy oceny jakości tego trunku, tak, by umiejętnie i świadomie czerpać radość z jego walorów.

Gościem specjalnym I NOE Festiwal była Gruzja – kraj, który uważany jest za kolebkę winiarstwa. To właśnie tam, na stokach Kaukazu pierwszy znany nam winogrodnik – biblijny Noe – miał uprawiać winorośl. Noe jako symboliczny prekursor winiarstwa stał się dla nas inspiracją do promowania kultury wina oraz jego walorów. Honorowy patronat I Festiwalu objęła ambasada Gruzji w Polsce. Oprócz wina była też muzyka i kuchnia gruzińska, oraz prezentacja wznoszenia słynnych toastów, bo „dobre wino rozgrzewa serce i otwiera duszę”!

W każdej kolejnej edycji  gościem specjalnym NOE Festiwalu jest inny kraj winiarski. Gościem specjalnym V edycji NOE Festiwal będzie Hiszpania.

NOE Festiwal ma więc charakter kulturalno-poznawczy, jego ideą jest również dobra wspólna zabawa, która mu towarzyszy. To pierwszy taki Festiwal Wina w kraju. Zapraszamy dystrybutorów i producentów wina, w tym winiarzy polskich, do promocji kultury tego szlachetnego napoju.


BILETY

Więcej informacji na stronie wydarzenia 
www.noefestiwal.pl 

Organizator

Stowarzyszenie ENOKULTURA

Arkadiusz Tarasiński – a.tarasinski@noefestiwal.pl

Marian Jeżewski – m.jezewski@noefestiwal.pl

Marta Witek  ds: media, public relations – m.witek@noefestiwal.pl  | tel. +48  690 002 404

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka