Serialis 2016 - Międzynarodowy Festiwal Seriali

26 sierpnia 2016, piątek, godz. 12.00 - 28 sierpnia 2016, niedziela, godz. 18.00

Serialis w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

W dniach 26-28 sierpnia Katowice staną się stolicą małego ekranu!
Fabularne, dokumentalne i animowane. Kryminalne, science fiction i fantasy. Seriale od dawna gościły w naszych domach. Najpierw w postaci literatury (bo pierwszy raz „serialem” nazwano odcinkową powieść Charlesa Dickensa), później słuchowisk radiowych. Wreszcie narodziła się telewizja, a wraz z nią filmy w odcinkach, czyli seriale.

Dziś przeżywają okres swojej największej popularności.

Dlatego to właśnie w Katowicach — mieście z telewizyjnymi tradycjami — powstanie miejsce, w którym spotkają się producenci, artyści i widzowie.

Serialis – Międzynarodowy Festiwal Seriali w Katowicach jest pierwszym i jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.  Od 26 do 28 sierpnia Katowice staną się stolicą srebrnego ekranu! Wyjątkowa tematyka festiwalu przyciągnie nie tylko ludzi związanych z branżą, ale również wszystkich pasjonatów seriali, tych polskich i zagranicznych. Impreza odbywać się będzie cyklicznie, co roku. Dzięki temu, Serialis stanie się festiwalem rozpoznawalnym, wyczekiwanym i zajmie stałe miejsce w harmonogramie imprez wakacyjnych w Polsce.
 
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie głównym punktem festiwalowych aktywności.


Organizator

Koordynator główny:

Karolina Wit

karolina@serialis.pl

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka