Konferencja - Miasta Idei w Katowicach

14 marca 2018, środa, godz. 12.00 - 14.00

mck

Jak lepiej wykorzystać plac przed Spodkiem?

Coraz mniej osób pamięta, że plac przed Spodkiem kiedyś nie był betonową pustynią. Znajdowały się tu pomysłowo wytyczone i różnej wielkości trawniki, a nawet rosły drzewa. Dziś cała przestrzeń wyłożona jest płytami, w dodatku w kiepskim stanie. Przeważnie jest tu pusto, ludzie zbierają się tylko w trakcie wielkich imprez sportowych lub podczas koncertu pod chmurką, a czasami parkują tu samochody.
Może nie byłoby powodu do żalu, gdyby nie fakt, że za sprawą ostatnich inwestycji, np. zbudowania Międzynarodowego Centrum Kongresowego, okolica zyskała na atrakcyjności. A wkrótce może być jeszcze lepiej, gdy skończy się budowa biurowców .KTW. Przemo Łukasik z pracowni architektonicznej Medusa Group, w której te biurowce zaprojektowano, podkreśla, że specjalnie tak je obrócono, aby szanowały wytyczoną przez wcześniej wzniesione obiekty nową oś.
Łukasik ma już pomysł na to, co warto zrobić z placem przed Spodkiem – proponuje wysiać trawę i postawić ławki, aby było gdzie usiąść, a nawet wygodnie się położyć. Śniadanie na trawie? Czemu nie!

W środę, 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (piętro konferencyjne, sala 25) odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Miasta Idei, które poświęcimy temu, jak zmienić plac przed Spodkiem. Najpierw, od godz. 10 odbędą się zamknięte warsztaty z mieszkańcami Katowic, społecznikami i specjalistami.
Osoby, które chciałyby wziąć udział w tych warsztatach, mogą do nas napisać: przemyslaw.jedlecki@agora.pl (liczba miejsc ograniczona).

O godz. 12.30 rozpocznie się otwarta debata ekspertów. Spotkanie rozpoczniemy prezentacją wypracowanych na warsztatach rekomendacji. Następnie będziemy rozmawiać o tym, jak zmienia się miasto. Katowice były miastem przemysłu ciężkiego, a dziś stały się miastem nowego przemysłu i usług. Co Katowice zyskują na wzroście sektora BPO/SSC. Jakie oczekiwania wobec miasta mają pracodawcy i pracownicy? Jak rośnie jednocześnie przemysł czasu wolnego i biznes spotkań (konferencje, targi)?

Naszymi gośćmi będą: Marcin Krupa, prezydent Katowic, Janusz Dramski z Regionalnej Izby Gospodarczej, dr Marcin Baron z Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. Adam Drobniak z Uniwersytetu Ekonomicznego, Luk Palmen, ekspert w dziedzinie strategii rozwoju i zarządzania innowacjami, Łukasz Smacki, prezes Sprawy24.pl, Magdalena Młynarczyk, City Director of Sales & Marketing, Park Inn by Radisson w Katowicach oraz Wojciech Kuśpik prezes Zarządu Grupy PTWP SA.

Wstęp wolny. Zapraszamy. Rejestracja gości na konferencję od godz. 12.00. Start debaty o godz. 12.30.


Organizator

Wyborcza.pl Katowice

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka