Wiosenne spektakle komediowe w MCK

Słownik ptaszków polskich fot. Tomasz Słupski (10).jpg

Konferencje, targi, wystawy, a od marca również… spektakle teatralne – PTWP Event Center rozszerza ofertę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Komediowy repertuar przygotowany został we współpracy z Krzysztofem Materną i Teatrem IMKA z Warszawy. Na scenie wystąpią m.in. Magdalena Boczarska, Tomasz Karolak, Krzysztof Materna i Dorota „Doda” Rabczewska.

Wiosną Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie areną wydarzeń nie tylko biznesowych, ale również kulturalnych. W ramach współpracy z Krzysztofem Materną oraz Teatrem IMKA z Warszawy w sali audytoryjnej w marcu i kwietniu br. pokazane zostaną trzy sztuki komediowe, które bawią widzów w całej Polsce.

Teatr, w przestrzeni zarezerwowanej do tej pory przede wszystkim dla wydarzeń
o charakterze biznesowym, to odważny eksperyment i zarazem nowy kierunek naszej działalności. Jesteśmy przekonani, że wyjątkowa atmosfera Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach stworzy doskonałe warunki do odbioru spektakli teatralnych, które wszędzie tam, gdzie są wystawiane, cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

W wiosennym repertuarze przewidziano pokazy sztuk w reżyserii Krzysztofa Materny: „Henryk Sienkiewicz – Greatest hits” – 19 marca, „Słownik Ptaszków Polskich” – 22 marca oraz „Dobry Wieczór Państwu” – 1 kwietnia.

„Henryk Sienkiewicz – Greatest hits” to spektakl, w którym reżyser jednocześnie wciela się postać polskiego noblisty, Henryka Sienkiewicza. Sztuka w humorystyczny sposób podejmuje próbę odpowiedzi na wiele pytań – czy to możliwie, żeby Kmicic pokochał Nel; czy prawdą jest, że Staś spotkał Latarnika; czy Oleńka zabawi się z Kmicicową kompanią; kto wygra pod Grunwaldem; jaką metodą oślepiony został Jurand? W pozostałych rolach występują: Dominik Bąk, Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Marcin Kalisz, Tomasz Karolak, Hanna Konarowska, Cezary Kosiński, Adam Krawczuk, Łukasz Stawarczyk. Widzowie będą mogli posłuchać także piosenek napisanych przez Macieja Stuhra oraz podziwiać choreografię Ingi Pilchowskiej. Spektakl odbędzie się 19 marca (niedziela) br., o godzinie 17:00.

Po BILETY klikaj tutaj.


„Słownik Ptaszków Polskich” to sztuka oparta na opowiadaniu Jakuba Morawskiego o tym samym tytule, która jest próbą przedstawienia relacji międzyludzkich na różnych płaszczyznach, w kontekście problemów z porozumiewaniem się, jakie im towarzyszą.
W obsadzie znaleźli się: Dominik Bąk, Iwona Bielska, Olga Bołądź, Janusz Chabior, Izabela Kuna, Dorota „Doda” Rabczewska, Robert Rozmus oraz sam reżyser – Krzysztof Materna.
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych odbędzie się 22 marca (środa) br., o godzinie 20:30.

Po BILETY klikaj tutaj.

,,Dobry wieczór Państwu” to autoironiczny monodram w duecie, w którym Krzysztof Materna prezentuje swój stosunek do specyfiki środowisk medialnych i estradowych. Opowiada anegdoty z życia estradowego, ironizuje na temat celebrytów i gwiazd telewizji. Na scenie towarzyszy mu asystentka, grana przez Olgę Bołądź, której rola odzwierciedla przedstawicielkę młodego pokolenia, żyjącą w świecie mediów społecznościowych i portali internetowych. Duet Materna i Bołądź tworzy półtoragodzinną zabawę z publicznością, przestrzegając przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły.
Spektakl będzie można zobaczyć 1 kwietnia (sobota) br., o godzinie 17:30.

Po BILETY klikaj tutaj.


Ceny biletów różnią się w zależności od spektaklu i wybranego rzędu – od 69 do 159 zł. Wszystkie spektakle odbędą się w sali audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a liczba miejsc jest ograniczona. Sprzedaż biletów ruszy jeszcze w tym tygodniu.

Zapraszamy!

 

×
Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka