- Wydarzenie poświęcone w całości przemysłowi w Polsce; w nowej szerokiej formule, z aktualnym zakresem tematów i w doborowej obsadzie
- Debata o najważniejszych trendach i perspektywach rozwojowych w produkcji przemysłowej
- Przełomowe technologie i ich biznesowe wykorzystanie. Sprawdzone rozwiązania, modelowe wdrożenia, nowe kompetencje
- Ludzie polskiego przemysłu: znani menedżerowie, liderzy zmian i innowacji. Eksperci i naukowcy. Specjaliści i praktycy
- W programie konferencji: debaty, rozmowy, networking, prestiżowa gala nagród
Konferencja na bieżąco relacjonowana i wspierana przez opiniotwórczy portal gospodarczy WNP.PL
THE INDUSTRY OF TOMORROW. WAŻNE PRZEMYSŁOWE WYDARZENIA W JEDNYM CZASIE, W JEDNYM MIEJSCU
Forum Nowego Przemysłu zaplanowano jako samodzielną część cyklu wydarzeń w Katowicach pod hasłem „The Industry of Tomorrow. Przemysł jutra”. W tym samym czasie i miejscu (14-16.10) będą odbywać się 17. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz 9. Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING – wydarzenia o uznanej pozycji w sektorach i specjalnościach przemysłu o kluczowym znaczeniu dla nowoczesnej produkcji.
DLACZEGO PRZEMYSŁ? DLACZEGO TERAZ?
Przemysł w Europie i w Polsce znalazł się w historycznie ważnym momencie. Ważą się losy nowoczesnej, konkurencyjnej produkcji i szerzej – przyszłości wielu branż przemysłu na Starym Kontynencie.
Europa podjęła zdecydowane wysiłki, by przemysł będący pod presją regulacji i wysokich cen energii w Europie nie tylko zatrzymać, ale by strategicznie ważne, perspektywiczne sektory podnieść na wyższy stopień międzynarodowej konkurencyjności.
Elementem nowej polityki przemysłowej w Europie ma być poluzowanie regulacyjnego gorsetu obniżającego efektywność produkcji, zniechęcającego do inwestycji w technologie i środki produkcji oraz zapewnienie dostępu do stabilnej, czystej energii w cenach umożliwiających konkurowanie z producentami z Azji czy Ameryki.
Własna produkcja przemysłowa w niestabilnym otoczeniu, w świecie konfliktów i narastającej rywalizacji, stała się kluczowym czynnikiem suwerenności i odporności gospodarki. To ważne szczególnie w odniesieniu do sektorów mających przełożenie na potencjał obronny czy wieloaspektowo rozumiane bezpieczeństwo.
Konkurencyjność i produktywność, niezależność i bezpieczeństwo to kategorie, które zyskują na znaczeniu także w obszarze trwającej transformacji cyfrowej i technologicznego wyścigu najbardziej rozwiniętych gospodarek. Wiedza i inżynierskie kompetencje, innowacje i ich komercjalizacja, wykorzystanie przełomowych technologii w produkcji – to czynniki decydujące dziś o jutrzejszych szansach na rozwój gospodarki i jakość życia.