Tichauer

Oficjalnym dostawcą piwa Tichauer do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka jest Browar Obywatelski.

Dzisiaj spełniamy marzenia pokoleń. Tych, którzy chcieli odkrywać w piwie ducha indywidualności. I tych, którzy chcieli warzyć piwo na własnych zasadach. Przywróciliśmy do życia Tichauera, którego recepturę odnaleźliśmy w Browarze Obywatelskim.
Respektowanie reguł i zachowanie sekretów dawnych mistrzów – pracowników Bürgerlieche Brauerei Tichau / Browaru Obywatelskiego to zasady, które rządzą warzeniem jasnego i ciemnego Tichauera.
Dolne fermentowanie w otwartych kadziach wpływa na walory smakowe i zapachowe. Dzięki bezstresowej pracy drożdży, które swobodnie łączą się z tlenem, otrzymujemy klasyczny smak i aromat piwa.
Leżakowanie w tankach jest odpoczynkiem. Filtrowanie to proces, w którym bazujemy na ziemi okrzemkowej. Efektem jest wysoka klarowność i zachowanie wartości odżywczych.
Przygotowanie piwa nie jest dla nas drogą na skróty. Wszystkie etapy produkcji: słodowanie, suszenie, śrutowanie, zacieranie, gotowanie, schładzanie, fermentowanie, leżakowanie, filtrowanie wymagają precyzji i czasu. Dlatego odbywają się w nieprzypadkowym miejscu.
Naszego lagera warzymy dla Ciebie.

Korzystaj, smakuj, baw się!

Zapraszamy na stronę http://browarobywatelski.pl/10-tichauer 

 

Spodek w Katowicach › Skocz do Spodka